![]() |
Az ÖT ELEM tana az egyes elemekhez adott szervrendszereket társít, melyek építő vagy gátló jellegű energetikai kapcsolatban állnak egymással. Ezen belül minden elemhez egy yin és yang szerv-pár kapcsolódik, például a FÖLD elemhez tartozó szerv-pár a lép (yin) és a gyomor (yang). FÉM elemhez pedig a tüdő (yin) és a vastagbél (yang) szervrendszere tartozik.
Az említett építő jellegű ciklus, vagyis az energia áramlás iránya mutatja, hogy a FÉM elemhez tartozó légző rendszer energiája a FÖLD elemhez tartozó emésztő rendszer energiája által töltődik (lásd az ábrán). Ha az energia áramlás folyamatában bármely elemhez tartozó szervrendszerben energetikai hiány lép fel, akkor ez közvetlen vagy közvetett úton a szervezet egészére hatással van.
A kínai gyógyászat filozófiája szerint a tüdőnek kormányzó hatása van az egész szervezetre, az energiarendszerre. A gázcsere szabályozásán kívül az orr, orrmellék üregek, torok, hangszalagok, bőrfeszesség, a bőr szárazsága, izzadás, mind a tüdő energetikai rendszerének függvényében működnek. Végtelen bölcsesség mutatkozik meg abban, hogy a vastagbél is a FÉM elemhez tartozik, hiszen közös jellemzőjük, hogy a levegő és a táplálék útján a külvilággal való kapcsolatunkat valósítják meg.
Az immunrendszer működése, leterhelődésének útja is az emésztőrendszerből indul, és a légző rendszer irányában hat. Így válik érthetővé, hogy az allergiák, az asztma és egyéb légzőrendszerrel (a bőrrel is) kapcsolatos betegségek hatékony gyógyítása az emésztőrendszeren keresztül valósítható meg. A kínai gyógyászatban – például az asztma egyes eseteiben is – a vastagbél meridiánon történik a kívánt eredményt hozó akupunktúrás kezelés.
Allergiák esetében újdonságnak számít a Homeomoxa kezelés, amely az emésztőrendszer energia szintjét emeli, és ezzel egyidejűleg információt juttat el az immunsejtekhez, hogy ezzel helyes döntésre ösztönözze őket. Ennek a gyógymódnak az a koncepciója, hogy AZ IMMUNSEJTEK INTELLIGENSEK, LEHET ŐKET TANÍTANI (további információ: www.homeomoxa.hu).
A légző rendszer működése szorosan összefügg a lelki történésekkel. A FÉM jegyű szervekhez érzelmeink közül a BÁNAT tartozik, vagyis a hosszan tartó szomorúság, a lelki szenvedés kifejezetten károsan hat, funkció zavart okoz. Az allergiát és az asztmát a nyugati orvoslás is a pszichoszomatikus betegségek közé sorolja.
Felvetődik a kérdés, hogy az éppen hevesen zajló allergiás reakció idején szabad-e erősíteni az immunrendszert? Az allergia a végtelenül leterhelt immunrendszer talaján jön létre. Az ember is sokat hibázik, ha fáradt, ugyanígy van ez az immunsejtekkel is. Már nem tudnak megfelelően szelektálni, hevesen védekeznek olyan anyagokkal (pollen, poratka stb.) szemben is, melyek az ember számára egyébként ártalmatlanok. Így az immunsejtek eddigi teendői tovább szaporodnak, hibát hibára halmoznak, egyre hevesebb a védelem, romlik az ember immunológiai állapota és még többféle dologra lesz allergiás. Tehát az „immunerősítést” inkább a lemerült immunsejtek teher-mentesítéseként célszerű felfognunk, melynek módozatairól könyvtárnyi anyag áll rendelkezésünkre. Ne feledjük azonban, hogy mindez semmit sem ér a stressz megfelelő kezelése, a pozitív életszemlélet kialakítása és fenntartása nélkül.
A psziché elsődlegességét bizonyítja annak a tudathasadásos (skizofréniás) betegnek az esete, aki heves allergiás reakciókat produkál narancs vagy narancslé fogyasztását követően, amikor péknek „képzeli” magát, s mindez nyomtalanul elmúlik, amikor átvált másik – felszolgáló – személyiségére, aki nyugodtan elfogyaszthat bármilyen mennyiségű narancsot. Tehát ugyanaz az immunrendszer eltérően reagál, illetve működik az ember aktuális tudatállapotának és személyiségének függvényében. Ezen a nyomon továbbhaladva feltételezhetjük, hogy az immunsejtek hibás döntésén alapuló működése nem visszafordíthatatlan. E merész és új gondolatok helyességét mentális információs programozással támasztom alá, amit tanfolyamaimon is oktatok. | ![]() |
Minden ember megtalálja a „gyógyítóját”. Szabad választásunk szerint a gyógyszerektől várható tüneti hatással is megelégedhetünk, vagy a természetes gyógymódokban, a spirituális gyógyításban rejlő lehetőségeket is kihasználva elindulhatunk a gyökerekig ható, oki gyógyulás útján
| Dr. Kellermann Aranka Terézia |